Čaje a koření v BIO kvalitě.
Skořice a hřebíček v kombinaci s jablky, šípky a mandarinkovým i pomerančovým éterickým olejem dělá z tohoto čaje nepostradatelného společníka v době chladných zimních dní. Chutná skvěle horký i studený, smíchaný s ovocnou šťávou nebo okořeněný vanilkou.
Čerstvě zalitý heřmánkový čaj z kvalitních květů je aromatický a má květinovou chuť. Žlutý čaj se ještě více zjemní, když ho osladíte medem a přidáte trošku citronu. Když jej naservírujete do skleněné konvice a necháte v něm pár květů, samotný pohled na něj je potěšením.
Hřib smrkový (obecný), tento druh pro vás sbíráme v certifikovaných oblastech určených pro volný sběr. Chuť hřibů dodává jídlu zcela jiný nezaměnitelný rozměr chutí. Milovníci hříbků je mají rádi pečené, dušené nebo pražené, na všechny způsoby lze s nimi vytvořit vynikající pokrm.
Všechna tradiční koření na chleba jsou v chlebovém koření od SONNENTORU obsažena. Ten, kdo touží po něčem neobvyklém a chce svému chlebu propůjčit osobitý ráz, může ho zjemnit ještě anýzem, kardamomem, mákem nebo černým kmínem. Chlebové koření je určeno pro všechny druhy chleba.
Vánoční čas je nejkrásnější dobou v roce. Nebeská směs bylinného čaje s vůní koření nám zkrátí čekání na Ježíška, vychutnejte si toto kouzelné období.
Kmín je kořením především německy mluvících zemí a známe ho hlavně jako koření na chleba. Vepřová pečeně, kapusta a kyselé zelí se opírají o jeho ostré, hořko-sladké aroma.
Z kopřivy se dá připravit lahodný čaj, který je znám pro své očistné účinky na organismus. Kopřiva je žahavý porost a daří se jí v půdách bohatých na živiny. Dorůstá až do výšky jednoho metru.
Co mají perník a kari společného? Koriandr – někteří ho milují, jiní se s jeho chutí neztotožní. Přesto předtím, než se člověk stane nebo nestane jeho milovníkem, měl by bezpodmínečně ochutnat jeho semínka (botanicky správně: plody) a lístky, neboť ty se na patře rozvíjí naprosto rozdílně.
Nedělní menu s pečeným kuřetem je v mnohých rodinách tradicí. Je libo křidýlko, prsíčko nebo stehýnko – pikantní a křupavé? Paní domácí peče své opeřence s paprikou, česnekem a koriandrem. Citronová tráva se pak postará o svěží tón. I nejnáročnější strávník si přijde na své.
V dětství jsme se vždy těšili, až ji zase navštívíme a ona nám bude od rána do večera připravovat úžasné dobroty. Hlavně když servírovala svou výbornou pečeni. To se všem sbíhaly sliny. Její tajemství? Tato směs koření zjemněná solí.
Koření na pizzu a těstoviny je určeno již podle názvu k dochucení klasických jídel Itálie. Pizze, těstovinám a lasagním dodá toto koření chuť, kterou člověk mimo Itálii často velmi těžce hledá. Koření se výborně hodí do minestrone, italské zeleninové polévky, kterou je ideální zjemnit parmezánem.
K přípravě tradičního guláše je zapotřebí dostatek cibule, maso, trpělivost a odvážná ruka, co se týče koření. S Lajošovým gulášovým kořením to bude hračka. Sladká a ostrá paprika, česnek, kousky cibule a kmín se postarají o vydatný temperament maďarského národního jídla.
Už staří ájurvédští učenci věděli o blahodárných účincích kurkumy, a tak dlouho je znám i nápoj zlaté mléko. Dnes ho nazýváme Kurkuma Latte. Zaujme zlato-žlutou barvou, díky zázvoru lehce pikantní chutí a ostře-hořkou dochutí.
Už staří ájurvédští učenci věděli o blahodárných účincích kurkumy, a tak dlouho je znám i nápoj zlaté mléko. Dnes ho nazýváme Kurkuma Latte. Zaujme zlato-žlutou barvou a nasládlou chutí vanilky.
Libeček je klasická polévková nať, která voní po anýzu, citronu a droždí. Jeho chuť někomu připomíná celer a jinému zase "maggi" v přírodní podobě. Omezit jeho použití pouze na polévky by však byla škoda. Velmi dobře se hodí do zeleninových směsí s kořenovou zeleninou a luštěninových pokrmů.
Lipový květ je „sladký, smyslný a plný lásky“. Čaj z lipových květů je čaj pro chvíle pohody a harmonie. Je pro něj typická nasládlá vůně i jemná chuť. Můžete jej dochutit troškou medu nebo agávovým koncentrátem.
Majoránka i dobromysl (neboli oregano) pocházejí z rodu hluchavkovitých, čímž se velmi podobají. Vzájemná sourozenecká harmonie se tu však nekoná. V kuchyni platí: buď jedno, nebo druhé. Majoránka má podstatně jemnější vůni než oregano a taky chutná méně peprně a jemně nasládle.
Tato chladivá rostlina je bylinou pro "horké hlavy" a je velmi oblíbená v teplých zemích, jako je Maroko. Čaj stačí zalít horkou vodou a získáte nápoj jemné chuti, který vás osvěží. Nejlépe si jej vychutnáte čistý nebo lehce slazený medem. Čaj z máty peprné by se neměl pít dlouhodobě.
Kdo má meduňku na zahradě, může se těšit z její citronové vůně při každém průchodu kolem ní. Tento čaj má v sobě něco velmi osvěžujícího a chutná stejně dobře studený i teplý. Meduňka je bylinka s všestranným využitím.
Aby tento významný den získal ještě více na důležitosti, přináší tento čaj ceremonii do narozeninové snídaně. Osvěžující a jemná chuť lipového květu, bezu černého a listu ostružiny dostane oslavence do sváteční nálady po celý zbytek dne.
Laszlo, Janos i Piroska papriku milují. Přičichněte k paprice a hned se vám vybaví Maďarsko – země guláše, kuřete na paprice a dalších pokrmů, do kterých paprika neodmyslitelně patří. Toto tmavě červené koření si oblíbili i ve zbytku světa a tvoří nezanedbatelnou součást mnohých světových kuchyní.
Zajímavá aromatická kombinace různých druhů pepřů je velmi chutnou záležitostí. Čerstvě namletý se hodí k pikantnímu dochucení téměř každého jídla: do čerstvě uvařených těstovin, k rybě, rýžovým pokrmům a zelenině. Kvůli jeho ostrosti by měl být dávkován s obezřetností!
Perníkové koření jednoduše patří k Vánocům, pokud narazíte na perníčky, toto koření nikdy nebude daleko. Teplé tóny skořice a hřebíčku dochutí také koláče, ovocné chlebíky, zimní sorbety a sušenky z křehkého těsta.
Polévkové koření dodá čistým, zeleninovým a masovým polévkám všechno to aroma, které si člověk v polévce přeje mít a chutná i těm, kteří nejsou zrovna jejich milovníci. Chutný mix si vás získá svou intenzivní vůní a obsahuje vše, co je pro správnou polévku třeba.
E-mail: objednavky@juhas-dp.cz
Telefon: +420 734 319 919(Po - Pá 8-16h)
Obchodní podmínky: zde